Řez laminátovou podlahou
Řez vinylovou podlahou

Podlahy

Podlaha  je základním článkem vybavení interiéru a měla by splňovat několik  funkcí.

1 - praktické a hygienické vlastnosti

2 - funkční vlastnosti - dle umístětní

3 - estetický vzhled a soulad s interiérem

Laminátové podlahy  věrně napodobují přírodní povrch dřeva a laminát  získává skutečný efekt “true-to-nature” – zajišťující zvuk a dojem masivních parket. Široký výběr dekorů v mnoha kolekcích, vč. podlahových lišt přesně v dekoru a barvě podlahy.  
Designové vinylové podlahy s nadčasovými dekory jsou k nerozeznání od pravých přírodních materiálů. Zahrnují dřevěné povrchy, imitace betonových dlaždic i keramických dlaždic. Díky vysoké odolnosti a údržbě jsou předurčeny do komerčních prostor i moderních.

Masivní dřevěné podlahy - výrobek nejvyšší třídy. Lze několikrát brousit a povrchově upravit. Podlahová prkna jsou s různým ošetřením povrchu: přírodní olej,  vytvrzovací voskový olej, lak.
Přírodní olej – dřevo impregnuje, příjemné na dotyk, snadná renovace, ALE zvýšené nároky na údržbu.
Voskový olej – vniká do dřeva – vytváří trvanlivý povrch, příjemné na dotyk, přírodní vzhled, minimální nároky na údržbu, ALE renovace je složitější.
Lak - na povrchu ochranná vrstva umělé pryskyřice, minimální nároky na údržbu, ALE při poškrábání nákladná renovace a umělý vzhled.

Dřevěné třívrstvé podlahy jsou ze tří vrstev stejného druhu dřeva s použitím ekologických materiálů, bez škodlivých látek a rozpouštědel.
Povrchová úprava olej – vosk – zdůrazňuje kresbu dřeva.

Dvouvrstvé parkety jsou vhodné pro jakékoliv interiérové styly, ať už klasické, moderně puristické nebo alternativní kombinace. Tenčí podlaha je výhodná při rekonstrukci stávajících interiérů. Dlouhá životnost, jedinečnost vzhledu a kvalita.

Podlaha z přírodního korku je  řešením pro interiéry, kde se upřednostňuje měkký povrch a komfortní chůze. Korek se vyrábí v různých odstínech a vzorech a potěší zejména příznivce ekologického bydlení -  k přírodě je šetrnější než většina podlahových krytin. Korková podlaha je ale náchylnější k poškození a náročnější na údržbu.

 

Tematické články:

Jak vybrat vzor podlahy..../ celý článek/

Typy podlah a použitelnost..../ celý článek/

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727