Používané materiály v bytovém textilu

Člověk původně oblékal svoje obydlí z ryze praktických důvodů. Chránil se tak před zimou a vlhkostí. K nejstarším materiálům patřil len, látky z ovčí vlny nebo hedvábí. Masivní zájem o textil měl za následek to, že kromě přírodních surovin se začala vyvíjet i umělá – chemická vlákna.

Současný trh nám nabízí výrobky nepřeberného množství materiálů, vzorů, barev, průsvitnosti

Jedním z nejoblíbenějších přírodních materiálů je bavlna. Je tak snadné najít látky se zdařilými tvary a neopakovatelnými barevnými kombinacemi.

Lněné látky jsou velice náročné na svoji výrobu, a proto jsou i dražší. I přesto mají nezastupitelnou roli v oblasti tkanin pro bytové a dekorační účely.

Vlákna přírodního hedvábí patří k nejušlechtilejším přírodním vláknům. Hedvábí dokáže odolávat působení mikroorganismů, dokonce se do něj nepustí ani šatní moli.

Vlněná látka je velmi poddajná a příjemná na omak. V dekoračním textilu se ale používá zřídka. Výjimkou je použití stoprocentní vlny pro výrobu závěsů do britsky laděných interiérů – s motivem tradiční kostky, tzv. tartanu. 

Viskóza je nejstarším uměle vyrobeným textilním vláknem. Je příjemná na omak, a je relativně levná.

Polyamidová vlákna dlouho patřila k nejvýznamnějším chemickým vláknům. Tato vlákna jsou pevná, nemačkavá, odolná vůči otěru i vůči slunečnímu záření.

Polyesterová vlákna patří k nejpoužívanějšímu materiálu pro výrobu záclon a mají před sebou největší budoucnost.

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727