Obklady a dlažba

Také v obkladech a dlažbách najdete určitou kontinuitu s tím, co bylo trendy v roce minulém i předminulém. Klasické dekorace pomalu mizí. Přesto keramika není a nebude nudná. Prostor zdobí samotný povrch obkladů. Současné obklady a dlažba jdou upravovat například tryskáním, vypadají jako mokrá stěrka, stále oblíbené jsou metalické, tedy jakoby kovové povrchy. Zajímavé dekorace interiéru můžeme vytvořit kombinací různých formátů. – kombinací velké či menší dlaždice stejného typu. U některých povrchů stačí pootočit dlaždice o 90 stupňů, světlo se od nich bude odrážet jinak a vytvoří zajímavý dekor. Stále bude platit, že obklady a dlažby na sebe vezmou podobu jiných materiálů, od dřeva přes textilní až kobercové povrchy.

Koupelna - také tady platí, že zde není  jeden trend, ale hned tři.

První trend se zaměřuje na „zelenou koupelnu a dbá především na úspory vody a ekologický design – kromě úsporných baterií a toalet je pro něj typické používaní přírodních a recyklovatelných materiálů, jako jsou například měď, ocel, dřevo, sklo a samozřejmě keramika.

Druhý proud se nazývá snadná koupelna - klade důraz na jednoduchý přístup do koupelny, a to nejen ve vysokém věku. Očekává se větší zájem o sprchové kouty, které budou přibývat na úkor van, nikoli všek na úkor pohodlí. Sprchové kouty se zvětšují.

Třetí trend najdete pod jménem koupelnový interiér a soustředí se na prostorové řešení koupelen. Zde lze zaznamenat, pokud to tedy místo dovolí, větší oblibu volně stojících van i sprchových koutů. Pokud se přestanou krčit u stěny či v koutu, působí celý prostor mnohem luxusněji a zajímavěji.

 

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727