Bytový textil tvoří atmosféru interiéru

Určitou dobu se zdálo, že bytový textil z našich domovů vymizí.

Otevření hranic v podobě přísunu módních trendů ze zahraničí skutečně udělalo přítrž podomácku ušitým závěsům s kanýrky a vyšívaným ubrusům. Kvalitní ruční práce a originální textílie ale nevymizely - jen se tvořivost a invence začaly ubírat jiným směry.

Polštáře, polštářky, přehozy, prostírání, závěsy a záclony – bez textilní dekorace – si útulný interier představit nelze. Barevnost, vzor a použité textilní materály se samozřejmě liší v závislosti na módní vlně a ostatním zařízení  interiéru. 

V designových interiérech najdeme stejnou látku (vzor) opakující se a používanou v celém bytě. Závěsy, textilní tapety, povlečení nebo potah křesla - nemusí jít o prvek nápadný nebo o velkou plochu – naopak. Stejný motiv nenápadně zopakovaný na několika místech prostor opticky a pocitově propojí a sjednotí. Povlečení sladěné s barvou výmalby ložnice prostor příjemně zútulní

Textilní materiály barevně a vzorově sladěné bytové i kancelářské interiéry vždy pozvednou. Pro ty z nás, kteří oplývají nápaditostí a mají jasnou představu o bytovém doplňku - existují specializované prodejny, ve kterých doplňky ušijí na míru z vybraných látek.

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727