Barevné typy interiérů

Přírodní, klasický, glamour, trendy a pestrý – to je základních pět barevných typů, z nichž lze zařídit interiér.

1 - PŘÍRODNÍ  -  Jak napovídá název, tomuto stylu dominují přírodní barvy – tedy všechny tóny béžové a hnědé, které lze navzájem dobře kombinovat. Tento trend interiéru má v oblibě přírodní materiály, hlavně dřevo, které působí příjemným, teplým a útulným dojmem. Zda zvolíme spíš světlou, nebo tmavou paletu, o tom rozhodují velikosti místností a množství i plocha oken. V menších by měly převládat spíš béžové, ve větších můžete použít více hnědé.  

2 – KLASICKÝ Styl vychází z předchozího a jeho základem jsou opět příjemné přírodní barvy. Paleta je však mnohem širší a hnědou doplňují i zelená, červená, případně žlutá a samozřejmě i jejich kombinace, vždy ve své tlumené či jemné podobě. Platí, že barvy zde mají doplňkovou funkci. Jsou vhodné na jednotlivé kousky nábytku, doplňky a při malování interiéru je zvolte pouze na jednu, maximálně dvě stěny

3 – TRENDY  -   Předchozí dva styly se během let prakticky nemění. Trendy styl je jiný – každý rok mu dominuje jiná výrazná barva. Jeho základ tvoří neutrální tóny jako černá, bílá, šedá. Dominující barva působí kontrastně a na jejich pozadí velmi dobře vynikne. Ideální jsou tyto kombinace do moderních a minimalisticky zařízených bytů. 

4 – GLAMOUR  -   Styl plný lesku a třpytu má buď své příznivce, nebo odpůrce. Pro kombinaci barev – kromě bílé a černé ve vysokém lesku jsou zde přípustné snad jen zlatá a stříbrná, případně červená a fialová . 

5 – PESTRÝ MIX Varianta je určená pro ty, kteří barvy opravdu milují a nemohou se jich nabažit!  Ale dávejte pozor, aby na vás z takové místnosti nepadala tíseň. Máte – li velký byt, klidně můžete použít celou malířskou paletu, ale do menších uberte na počtu odstínů a raději je nahraďte méně tradičními kombinacemi. Základní bílou doplňte například kombinací modré se žlutou zpestřenou růžovými doplňky, nebo k zelené zvolte různé odstíny červené a růžové.

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727