obývací pokoj v rodinném domě
obývací pokoj s krbem v rodinném domě
sedací souprava - soukromý byt
obývací pokoj

Interiér obývacího  pokoje

Nábytek má svou roli při vytváření zón v interiéru. Jak je nábytek uspořádán, je souhra několika faktorů - prostoru, možností a osobností které interiér používají. Obývací pokoje jsou společenským střediskem bytu a měly by zajišťovat pohodlí a účelnost.

Současným trendem vybavení  interiérů obývacích pokojů  - není již obývací stěna, ale sedací souprava. Jelikož je chápána jako ozdoba místnosti, zaujímá centrum obývacího prostoru.
Sedací souprava se svou rovnou zadní stranou může být  hranicí mezi dvěma prostory – odpočinkovým a další - který může být využit jako jídelní kout, hrací kout, pracovní kout, čtecí kout. Dalším dělícím prvkem v interiéru mohou být koberce, nebo závěsy a japonské stěny. Snadno lze rozmístit nábytek ve čtvercových pokojích. Nábytek  je třeba vybírat tak, aby svou velikostí odpovídal rozměrům interiéru. Pokud necháme rohy volné bez nábytku, dojde k opticky zvětšení pokoje. Ve velkých interiérech může být použit nábytek i sedací souprava větších rozměrů, v menších a malých interiérech se lépe uplatní nábytek menších rozměrů, nebo kombinace velikostí.

Centrem obývacího interiéru bývá posezení u krbu, nebo u televize se sedacím nábytkem, který svým designem a barvou zaujme. Nejčastěji volená barva a typ sedací soupravy je bílá, béžová, smetanová nebo naopak černá, červená a zelená. Nejoblíbenější jsou sedací soupravy rohové ve tvaru U a L v provedení kůže. Současná doba preferuje lehkost, vzdušnost místností a funkčnost nábytku. Své místo zde nalezne televizní stolek, konferenční stolek, odkládací stolek nebo dobře zvolená knihovna.

Kde nás najdete?

            Interierydesign.cz

              649-220-727